„Minimundialowcy” z pucharami

Młodzi piłkarze, uczestnicy obozu szkoleniowego w Suchej Beskidzkie zorganizowanego w ramach projektu „Małopolski Minimundialu‘2018”, uczestniczyli w turnieju piłkarskim orlików w Jordanowie im. Milana Łaczka, młodego piłkarza, który w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku samochodowym zmarł 2002 roku.

Futboliści z „Małopolskiego Mundialu’ 2018”  zdominowali rywalizację, zajęli pierwsze cztery miejsca w turnieju i… wrócili do Suchej Beskidzkiej z pucharami.

Piłkarskie „perełki” na obozie w Suchej Beskidzkiej

60. młodych piłkarzy, uczestników „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”, przebywało na 10-dniowym obozie sportowy w Suchej Beskidzkiej. Korzystali z gościnności internatu Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa. Na obiektach MKS Babia Góra doskonalili piłkarskie umiejętności pod okiem fachowców-trenerów: Dariusza Wójtowicza, Andrzeja Kuźmy, Krystiana Pacia, Marka Motyki i Wojciecha Klicha. W gronie obozowiczów szkoleniowcy dostrzegli wiele utalentowanych chłopców. Młodzi adepci futbolu muszą nadal intensywnie pracować, aby zrealizować swoje marzenia o wielkiej piłkarskiej karierze.

Obóz szkoleniowy w Suchej Beskidzkiej

„Małopolskiego Minimundialu ‘2018” kolejny akord. W poniedziałek, 13 sierpnia br., grupa 60. młodych piłkarzy wyjechała na 10-dniowy obóz sportowy do Suchej Beskidzkiej, aby doskonalić umiejętności piłkarskie pod okiem najlepszych trenerów MZPN. Zawodnicy zostaną zakwaterowani w internacie Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa, zlokalizowanym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Spółdzielców 1. Funkcję trenera koordynatora obozu pełni Dariusz Wójtowicz, tel. 602-483-527

W obozie udział biorą:

GRUPA – 1, trener Andrzej Kuźma, tel. 792-956-476
Damian Buźniak, Eryk Kosiński, Mateusz Jaworski, Mikołaj Wrona, Michał Król, Mikołaj Chełmecki, Mikołaj Pyrcioch, Oliwier Piszczek, Dominik Rembiasz, Bartosz Zych, Maciej Polański, Mateusz Pomietło, Wiktor Wrona, Oliwier Mrożek, Piotr Rojek.

GRUPA – 2, trener Krystian Pać, tel. 518-055-500
Mateusz Tekicki, Cyprian Gwoździewicz, Szymon Waligóra, Przemysław Ciaputa, Kacper Piegzik, Arkadiusz Bazgier, Dominik Kaleta, Patryk Pabisz, Paweł Stępkowicz, Wiktor Kosiba, Miłosz Dziki, Bartłomiej Piwowarski, Damian Fryc, Mateusz Trybek, Jakub Kielar.

GRUPA – 3, trener Marek Motyka, tel. 602-683-182
Michał Sarkowicz, Przemysław Kukla, Oliwier Jędzejowski, Karol Cabon, Dawid Kraczka, Piotr Zieliński, Dawid Szewczyk, Oskar Głowacz, Jakub Hajdo, Krzysztof Krupa, Filip Jaworski, Bartosz Solarz, Paweł Matuszczyk, Kamil Limanowski, Filip Kowalski.

GRUPA – 4, trener Wojciech Klich, tel. 517-778-992
Hubert Jasiak, Dawid Goryczko, Hubert Włodek, Bartosz Jarosz, Piotr Trzyszczyk, Iwo Zawodziński, Maksymilian Dul, Bartłomiej Zaremba, Kacper Tobiczyk, Jakub Łapczyński, Jan Kozieł, Bartosz Mróz, Mikołaj Rozpędzik, Kacper Lupa, Konrad Machowski.

Zawodnicy winni posiadać kartę zdrowia, aktualne badanie lekarskie, zgodę rodziców na udział w obozie oraz sprzęt sportowy (koszulkę, spodenki, getry, dres, ortalion, a także kompletny strój otrzymany na turniej Minimundialu oraz buty halowe, na boisko trawiaste i sztuczne). Poza tym kąpielówki, klapki i legitymację szkolną.

Belgowie zwycięzcami wielkiego finału!

Belgowie z Nowego Sącza, Argentyńczycy z Chrzanowa czy Szwajcarzy z Wieliczki najlepszymi drużynami piłkarskimi naszego regionu? To możliwe! Właśnie poznaliśmy zwycięskie zespoły Małopolskiego Minimundialu ‘2018, które na czas turnieju ubrały trykoty… zagranicznych reprezentacji! Podczas wielkiego finału, z udziałem ponad 250 młodych futbolistów, nagrodzono też mistrzów piłkarskiej żonglerki oraz największych znawców małopolskiego i światowego futbolu.

Na „wiślackiej ziemi”

Wielki finał imprezy odbył się w środę, w sierpnia br., na Stadionie Miejskim w Krakowie, zlokalizowanym przy ul. Reymonta 22. O Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy walczyło osiem zespołów wyłonionych w drodze eliminacji gminnych, powiatowych, strefowych i regionalnych z grona ponad 8 tysięcy uczestników. Trwające sześć godzin sportowe zawody otworzył red. Ryszard Niemiec. Prezes MZPN witając uczestników Małopolskiego Minimundialu ‘2018, docenił piłkarski kunszt młodym graczy i owocną trenerska pracę, dziękował rodzicom za zaangażowanie i wsparcie dla futbolistów, zachęcał do sportowej walki na najwyższym poziomie.

Choć mundial w Rosji już dawno za nami, to w Małopolsce piłkarskich emocji nie brakowało przez cały lipiec. Małopolski Minimundial to inicjatywa wsparta finansowo przez samorząd województwa, dzięki której uczniowie i uczennice szkół podstawowych mieli w te wakacje nie tylko świetną okazję do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, ale też do udziału w sportowej rywalizacji i podnoszenia swoich piłkarskich umiejętności – mówił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa podczas finałowych rozgrywek Małopolskiego Minimundialu ‘2018.

Słowa pełne uznania za niemałe piłkarskie umiejętności skierował do uczestników rywalizacji dyr. wykonawcy Wisła S.A. Daniel Gołda. Nie krył zadowolenia z faktu przeprowadzenia finałowej fazy Małopolskiego Munidialu’2018 na „wiślackiej ziemi”, na obiekcie związanym od dziesięcioleci z zespołem „Białej Gwiazdy”. Wyraził nadzieje, że w przyszłości najlepsi gracze Minimundialu trafią do druzyny z ul. Reymonta w Krakowie.

Ostatni dzwonek i… pierwszy gwizdek

Młodzi piłkarze wybiegli na murawy całej Małopolski wraz z rozpoczęciem wymarzonych wakacji. W początkowej fazie brali rozgrywkach gminnych a następnie powiatowych, podczas których kształtowali zespoły reprezentacyjne. W ich trakcie nie brakowało świetnej zabawy, ale też możliwości zaprezentowania się z jak najlepszej strony – najbardziej zaangażowani piłkarze i piłkarki otrzymali bowiem powołania do drużyn, które rozpoczęły turniejowe zmagania.

Warto podkreślić, że 32 zespoły, które wzięły udział w rozgrywkach, na czas turnieju założyły stroje reprezentacji w tym roku występujących na prawdziwym mundialu. Te, którym poszło najlepiej i przeszły z sukcesem przez etap gminny i powiatowy, dotarły do wielkiego finału Małopolskiego Minimundialu 2018. W nim wszystko się rozstrzygnęło: pierwsze miejsce zajęła drużyna Sądeczoków z Nowego Sącza (grających w trykotach Belgii), drugie – MKS Fablok z Chrzanowa (w biało-błękitnych barwach Argentyny), a trzecie – „szwajcarski” Górnik Wieliczka. Zaraz za podium uplasowała się natomiast Unia Oświęcim (grająca jako Japonia), a na piątej pozycji Egipcjanie z podgorlickiego LKS-u Łużna.

Piłka bez tajemnic

Dzięki turniejowi poznaliśmy także małopolskich mistrzów futbolowej żonglerki oraz celnych strzałów na bramkę, w czym nie mieli sobie równych Piotr Rojek z Rzuchowej, Mikołaj Wrona z Limanowej i Jakub Dziadkowiec z Oświęcimia. Doceniono także Martynę Zuziak z Wierzchosławic, która była najlepsza wśród dziewcząt biorących udział w zmaganiach. Teraz pozostaje trzymać kciuki, by za kilka lat piłkarskie triki mogli wykorzystać grając w reprezentacji Polski i strzelając bramki dla biało-czerwonych!

Małopolski Minimundial 2018 był też świetną okazją, aby popisać się wiedzą na temat historii futbolu, piłkarskich przepisów czy też znajomością najlepszych piłkarzy pochodzących z naszego regionu – w konkursie wiedzy „Mundial bez tajemnic”.
Na jakie pytania musieli prawidłowo odpowiedzieć? Chociażby o to, ile goli zdobył do tej pory dla reprezentacji Polski Robert Lewandowski, kto został najlepszym piłkarzem Małopolski minionego roku czy też… który klub rozegrał niedawno pierwszy mecz w świetle jupiterów.

WYNIKI:

Grupa A:

Tunezja Szwajcaria 1-2
Japonia Szwecja 4-1
Tunezja Japonia 2-2
Szwajcaria Szwecja 0-0
Tunezja Szwecja 3-4
Szwajcaria Japonia 2-1

 

1 Szwajcaria 3 7 4-2
2 Japonia 3 4 7-5
3 Szwecja 3 4 5-7
4 Tunezja 3 1 6-8

 

 

Grupa B:

Egipt Argentyna 0-1
Iran Belgia 0-3
Egipt Iran 2-1
Argentyna Belgia 2-1
Egipt Belgia 0-4
Iran Argentyna 0-1

 

1 Argentyna 3 9 4-1
2 Belgia 3 6 8-2
3 Egipt 3 3 2-6
4 Iran 3 3 1-6

 

Runda finałowa:

O miejsca 7-8: Tunezja – Iran 2-5

O miejsca 5-6: Szwecja – Egipt 2-6

Półfinały:

 • Szwajcaria – Belgia 1-1, karne 1-2
 • Argentyna – Japonia 6-0

O miejsca 3-4:

Szwajcaria – Japonia 2-1

Finał:

Belgia (Nowy Sącz) – Argentyna (Chrzanów 1) 1-0

Nagrody indywidualne:

 • Najlepszy zawodnik: Eryk Kosiński (Belgia)
 • Najlepszy bramkarz: Dorian Florek (Belgia)
 • Najskuteczniejszy zawodnik: Michał Sarkowicz (Egipt)

 

Challenge Futbolowej Techniki „Małopolski Messi”:

 1. Piotr Rojek (UKS Omega Rzuchowa) – 240 pkt
 2. Mikołaj Wrona (Limanovia Limanowa) – 164 pkt
 3. Jakub Dziadkowiec (Unia Oświęcim) – 155 pkt
 4. Mikołaj Kaczmarczyk (Beskid Żegocina) 137 pkt
 5. Gabriel Sieprawski (Fablok Chrzanów) 130,
 6. Jakub Jędrzejowski (LKS Łużna) 121.

Turniej wiedzy „Mundial bez tajemnic”

Indywidualnie:

 1. Karol Mech (Łąkta Dolna),
 2. Michał Król (Nowy Sącz),
 3. Kacper Iskra (Miechów).

Drużynowo:

 1. Nowy Sącz (Michał Król, Mateusz Jaworski, Mikołaj Chełmecki)
 2. Chrzanów (Piotr Zieliński, Maciej Cebula, Mikołaj Giermek),
 3. Wieliczka (Maciej Solarz, Mikołaj Solarz, Paweł Matuszyk);

Przygodo trwaj!

Dla wielu zawodników to jednak nie koniec piłkarskiej przygody w te wakacje. 60 najlepszych piłkarzy i piłkarek turnieju weźmie udział w Letniej Akademii Mistrzów, czyli 10-dniowym obozie szkoleniowym, podczas którego będą szkolić swoje umiejętności pod okiem najlepszych szkoleniowców Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

 

„Małopolskiego Mundialu ‘2018”, projekt realizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego, to wielka wakacyjna przygoda. Promuje ruch na świeżym powietrzu, sportową rozrywkę dzieci i młodzieży, grę zespołową, sprawność indywidualną oraz wiedzę o futbolu polskim i małopolskim.

1 sierpnia na stadionie Wisły finał „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”

Już w najbliższą środę, 1 sierpnia br., odbędzie się finał „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”. Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, gdzie swoje mecze rozgrywa krakowska Wisła, do walki o puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy przystąpi ponad 200 zawodników w wieku 12-lat i młodszych wyłonionych w drodze rywalizacji gminnych, powiatowych strefowych i regionalnych z pośród ponad 8 tys. uczestników wielowymiarowej sportowej rywalizacji.

Młodzi futboliści będą startować w trzech futbolowych konkurencjach:

1.Turnieju piłkarskim z udziałem 8 najlepszych drużyn, reprezentujących powiaty Małopolski:

 • Gorlice I (Podhalanin Biecz/Tunezja)
 • Gorlice II (LKS Łużna/Egipt)
 • Chrzanów I (MKS Fablok/Argentyna)
 • Wieliczka (Górnik Wieliczka/Szwajcaria)
 • Oświęcim I (Unia Oświęcim/Japonia)
 • Chrzanów II (UKS Górnik Libiąż/Iran)
 • Nowy Sącz I (Sądeczoki Nowy Sącz/Belgia)
 • Brzesko (Elita Brzesko/Szwecja)

2. Challenge Futbolowej Techniki „Małopolski Messi” – z udziałem kilkudziesięciu chłopców wyłonionych w eliminacjach, którzy poddani zostaną próbie żonglowania piłką (podbijanie nogami i głową) w kwadracie o bokach 10 m oraz sprawności snajperskiej – strzelania do otworów w planszy zawieszonej na bramce.

3.Turnieju wiedzy – „Mundial bez tajemnic”, do którego przystąpi kilkudziesięciu młodych ludzi wyłonionych w mistrzostwach powiatów.

Na uczestników finałowej rozgrywki na obiekcie przy ul. Reymonta 22 w Krakowie czekają: puchary, medale, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto 60. wybijających się futbolistów „Małopolskiego Mundialu ‘2018” uda się na 10-dniowy obóz szkoleniowy do Suchej Beskidzkiej, gdzie będą doskonalić umiejętności piłkarskie pod okiem najlepszych trenerów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

„Małopolskiego Mundialu ‘2018”, projekt realizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego, to wielka wakacyjna przygoda. Promuje ruch na świeżym powietrzu, sportową rozrywkę dzieci i młodzieży, grę w zespołową, sprawność indywidualną oraz wiedzę o futbolu polskim i małopolskim.

Japonia i Iran w finale „Małopolskiego Minimundialu’2018”

Unia Oświęcim, występująca pod szyldem Japonii oraz Górnik Libąż jako Iran dopełnili ósemkę finalistów „Małopolskiego Minimundialu’2018”. Półfinałowy turniej grupy III odbywał się w poniedziałek, 30 lipca na stadionie w Libiążu. W rywalizacji uczestniczyli, oprócz wymienionych zespołów, uczestniczyły: Beskid Andrychów jako Senegal i reprezentująca Francję WAP Młodzi Przebojem Wolbrom.

Wyniki:

Iran (UKS Górnik” Libiąż) Japonia (Unia Oświęcim) 2-5 (1-2)
Francja (WAP Młodzi Przebojem) Senegal (Beskid Andrychów) 0-4 (0-0)
Iran Senegal 2-2 (2-0)
Japonia Francja 7-0 (1-0)
Iran Francja 5-0 (3-0)
Japonia Senegal 5-1 (3-0)

Tabela:

1 Japonia (Unia Oświęcim) 9 17-3
2 Iran (Górnik Libiąż) 4 9-7
3 Senegal (Beskid Andrychów) 4 7-7
4 Francja (WAP Wolbrom) 0 0-16

 

Awans do rozgrywek finałowych wywalczyły drużyny:
Unia Oświęcim      – jako Japonia
UKS „Górnik” Libiąż – jako Iran

Turniej „Małopolski Messi”

Żonglerki piłką:

 1. Jakub Dziadkowiec – Unia Oświęcim – 145 podbicia.
 2. Kamil Maciora – WAP Wolbrom – 84 podbicia
 3. Mateusz Tekieli – UKS Górnik Libiąż – 57 podbicia

Strzały na bramkę:
Trzech zawodników zdobyło po 20 punktów:
Bartosz Piwowarski – Unia Oświęcim oraz Maciej Cebula i Szymon Waligóra – UKS Górnik Libiąż.

W konkursie udział wzięło 22 zawodników.

Belgia i Szwecja triumfują w Słopnicach

Belgia i Szwecja zagrają w finałach „Małopolskiego Minumundialu ‘ 2018”. Powyższe rozstrzygnięcie padło w Słopnicach, miejscowości powiatu limanowskiego, gdzie w poniedziałek, 30 lipca br., rozgrywano turniej półfinałowy Grupy IV z udziałem reprezentantów powiatów: Limanowa I (MKS Limanovia/Serbia) – zwycięzca grupy E; Sucha Beskidzka (Sucha B./Nigeria) – wicemistrz grupy D; Nowy Sącz I (Sądeczoki Nowy Sącz/Belgia) – zwycięzca grupy G; Brzesko (Elita Brzesko/Szwecja) – wicemistrz grupy F
.

Wyniki:

Szwecja Nigeria 5-4
Serbia Belgia 2-3
Szwecja Belgia 1-1
Nigeria Serbia 1-8
Szwecja Serbia 6-5
Nigeria Belgia 4-7

Tabela:

1 Belgia (Nowy Sącz I) 3 7 11-7
2 Szwecja (Elita Brzesko) 3 7 12-10
3 Serbia (MKS Limanovia) 3 3 15-10
4 Nigeria (Sucha Beskidzka) 3 0 9-20

 

Turniej „Małopolski Messi”

 1. Mikołaj Wrona – Limanowa – 117pkt
 2. Ignacy Zelek – Brzesko – 115pkt
 3. Oliwier Mrożek – Limanowa – 111pkt
 4. Bartos Zawojski – 70pkt
 5. Tomasz Mleczko – Brzesko – 45pkt

Argentyna i Szwajcaria awansowały do finałowej ósemki

Na stadionie w Wielkanocy (gmina Gołcza) 27 lipca rozegrano półfinałowy turniej grupy II „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”. Do rywalizacji przystąpiły: Argentyna (Fablok – Chrzanów I), Maroko (Raba Dobczyce – Myślenice), Szwajcaria (Górnik Wieliczka) i Dania reprezentowana przez AP Gołcza – Miechów I.
Zawody zdominował zespół z Chrzanowa, który w trzech pojedynkach zdobył komplet punktów. Młodzi piłkarze Fabloku zaaplikowali rywalom 21 goli nie tracą przy tym ani jednego.
W wielkim finale, zaplanowanym 1 sierpnia br. na stadionie Miejskim w Krakowie (obiekt Wisły przy ul. Reymonta 22) wystąpi, obok Fabloku, także Szwajcaria reprezentowana w Minimundialu przez Górnika Wieliczkę.
.

Wyniki:

Argentyna (Fablok Chrzanów) Maroko (Raba Dobczyce 7-0
Szwajcaria (Górnik Wieliczka) Dania (AP Gołcza) 3-0
Argentyna Szwajcaria 6-0
Maroko Dania AP 3-2
Argentyna Dania 8-0
Szwajcaria Maroko 5-1

Tabela:

1 Argentyna (Fablok – Chrzanów I) 3 9 21-0
2 Szwajcaria (Górnik – Wieliczka) 3 6 8-7
3 Maroko (Raba Dobczyce – Myślenice) 3 3 4-14
4 Dania (AP Gołcza – Miechów) 3 0 2-14

 

W zespołach awansujących do finałów „Małopolskiego Minimundialu ‘2018” występowali:

FABLOK CHRZANÓW: Dawid Kraczka, Igor Kurdziel, Filip Kot, Oskar Głowacz, Patryk Zając, Oskar Mostowik, Piotr Zieliński, Marcin Karcz, Szymon Diaw, Gabriel Sieprawski, Karol Czak. Trener Łukasz Matusik

GÓRNIK WIELICZKA: Paweł Matuszyk, Adrian Kulig, Kacper Musz, Paweł Ptak, Kamil Limanowski, Kacper Szostak, Oskar Ochoński, Kacper Kostela, Oliwier Radwański, Wojciech Kizior, Filip Kowalski, Kacper Lupa, Mikołaj Klimczyk. Trener Piotr Klimczyk i Michał Kowalski.

Tunezja i Egipt pierwszymi finalistami

„Małopolski Minimundial ‘2018” zmierza do Wielkiego Finału. 1 sierpnia br. na Stadionie Miejskim w Krakowie spotkają się mistrzowie i wicemistrzowie czterech półfinałowych grup, by rozstrzygnąć walkę o zwycięstwo i Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

W środę, 25 lipca br. na stadionie w Gorlicach poznaliśmy pierwszych finalistów Minimundialu. Okazały się nimi drużyny: Tunezji, którą reprezentuje Podhalanin Biecz (Golice I) oraz Egitpu, czyli LKS Łużna (Gorlice II). W zawodach rozegranych na stadionie OSiR-u, poza wymienionymi, wzięły także udział: Meksyk reprezentowany przez Gorce Kamienica (Limanowa II) oraz Urugwaj jako Termalika Bruk Bet Nieciecza (Żabno). Spotkania prowadzili arbitrzy: Mariusz Wrażeń i Bogusław Moroń.

Wyniki:

Tunezja (Podhalanin Biecz) Meksyk (Gorce Kamienica) 1-1
Urugwaj (Termalika Bruk Bet Nieciecza) Egipt (LKS Łużna) 0-2
Tunezja Urugwaj 5-2
Meksyk Egipt 1-4
Tunezja Egipt 2-1
Meksyk Urugwaj 9-2

Tabela:

1 Tunezja (Podhalanin Biecz) 7 8-4
2 Egipt (LKS Łużna) 6 7-3
3 Meksyk (Gorce Kamienica) 4 11-7
4 Urugwaj (Termalika Bruk Bet) 0 4-16

 

W zespołach, które awansowały do Wielkiego Finału w Krakowie występowali:

LKS ŁUŻNA: Jakub Jędrzejowski, Przemyslaw Kukla, Michal Sarkowicz, Jakub Pater, Antoni Basiaga, Kacper Koperniak, Karol Cabon, Oliwier Jędrzejowski, Kacper Cwiklik, Krzysztof Jędrusiak, Dawid Myśliwiec, Dawid Króll, Hubert Dyl, Marcin Janota. Trener   Grzegorz Kosiński.

PODHALANIN BIECZ: Miłosz Dziki, Patryk Pabisz, Dominik Kaleta, Miłosz Telecki, Szymon Knybel, Jakub Stawiarski, Antoni Stępkowicz, Kacper Czech, Wiktor Kosiba, Adrian Mentel, Bartosz Ryba, Kacper Janas. Trener Konrad Grajewski.

Challenge Futbolowej Techniki – „Małopolski Messi”

Uczestnicy rywalizacji poddani zostali próbie żonglowania piłką (podbijanie nogami i głową) w kwadracie o bokach 10 m (czas trwania max 1 min) oraz sprawności snajperskiej. Oddawali trzy (rzuty karne) do otworów w planszy zawieszonej na bramce.

Wyniki :

 1. Jakub Jędrzejowsk  – 126 pkt. (LKS Łużna)
 2. Przemyslaw Kukla – 55 pkt. (LKS Łużna)
 3. Weronika Kaim – 47 pkt (Gorce Kamienica)
 4. Patryk Pabisz – 33 pkt. (Podhalanin Biecz)

Turniej w Gorlicach miał oprawę godną rangi imprezy. Otwarcia zawodów, oraz dekoracji zwycięzców dokonali wiceburmistrz Gorlic Łukasz Bałajewicza oraz wiceprezes MZPN Zbigniew Lach i prezes PPN Gorlice Zbigniew Augustyna. Rywalizację relacjonowały „Gazeta Krakowska”, gorlice tv oraz portal miejski www.gorlice.pl.

Iran i Maroko w półfinałach

Hiszpania – czyli Orły Ruczaj jako Kraków I, Portugalia w imieniu której grała Proszowianka jako mistrz powiatu, Iran reprezentowany przez UKS Górnik Libiąż – wicemistrza powiatu chrzanowskiego oraz Maroko jako KS Raba Dobczyce – mistrz powiatu myślenickiego. Wymienione zespoły spotkały się w poniedziałkowe przedpołudnie, 23 lipca br., w Zabierzowie, aby rozstrzygnąć walkę w grupie „B” Małopolskiego Minimundialu. Rywalizację zdominowali 12-latkowie z Libiąża, wygrywając trzy spotkania. Druga lokata przypadła ekipie z Dobczyc dzięki korzystniejszej różnicy goli.

Wyniki:

Iran (UKS Górnik Libiąż) Hiszpania (Orły Ruczaj) 5-3
Portugalia (Proszowianka) Maroko (Raba Dobczyce) 2-2
Hiszpania Portugalia 2-4
Maroko Iran 4-6
Hiszpania Maroko 3-6
Portugalia Iran 1-5

Tabela:

1 Iran (Górnik Libiąż ) 9 16-8
2 Maroko (Raba Dobczyce) 4 12-11
3 Portugalia (proszowianka) 4 7-9
4 Hiszpania(Orły Ruczaj) 0 8-15

Challenge Futbolowej Techniki – „Małopolski Messi”

Uczestnicy rywalizacji poddani zostali próbie żonglowania piłką (podbijanie nogami i głową) w kwadracie o bokach 10 m (czas trwania max 1 min) oraz sprawności snajperskiej. Oddawali trzy (rzuty karne) do otworów w planszy zawieszonej na bramce. Do konkursu stanęło blisko 50 zawodników. Oto trójka zwycięzców:

 1. Mateusz Tekieli – 103 pkt.
 2. Olaf Mrzygód – 49 pkt.
 3. Jakub Łapczyński – 37 pkt.