Meksyk i Szwecja awansowały do półfinałów

Meksyk – reprezentowany przez MUKS Halny Kamienica i Szwecja – w rolę której wcieliła się Elita Brzesko awansował do grona półfinalistów „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”. Powyższe rozstrzygnięcia zapadły w sobotę, 21 lipca br., na stadionie Olimpii Wojnicz, gdzie rozgrywano turniej grupy „F” mistrzostw 12-latków w ramach projektu realizowanego przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

W turnieju grupowym (GRUPA F) rywalizowały cztery drużyny, zwycięzcy turniejów powiatowych:

  • Meksyk (MUKS Halny Kamienica – Limanowa II),
  • Niemcy (Sokół Stary Sącz – Nowy Sącz II),
  • Szwecja (Elita Brzesko – Brzesko),
  • Korea Południowa (Borussia LUKS Skrzyszów – Tarnów I).

Grano systemem każdy z każdym. Rozegrano sześć meczów, w których padły następujące rozstrzygnięcia:

Meksyk (MUKS Halny Kamienica) Korea Płd. (Borussia LUKS Skrzyszów) 8-1
Niemcy (Sokół Stary Sącz) Szwecja (Elita Brzesko) 1-10
Korea Płd. Szwecja 3-6
Meksyk Niemcy 12-2
Niemcy Korea Płd. 3-2
Szwecja Meksyk 3-6

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1 Meksyk – Limanowa II -MUKS Halny Kamienica 3 9 26-6
2 Szwecja – Brzesko – Elita Brzesko 3 6 19-10
3 Niemcy – Nowy Sącz II – Sokół Stary Sącz 3 3 6-24
4 Korea Płd. – Tarnów I – Borussia LUKS Skrzyszów 3 0 6-17

 

Zespoły Meksyku – MUKS Halny Kamienica i Szwecji – Elita Brzesko wywalczyły awans do rozgrywek półfinałowych w subregionach.

Składy drużyn:

MUKS HALNY: Arkadiusz Opyd, Weronika Kaim, Kacper Gromala, Kamil Walkosz, Mateusz Kuszyk, Patryk Biedroń, Miłosz Ubik, Patryk Peciak, Hubert Tomczyk, Jan Syktus, Bartosz Majewski.

ELITA BRZESKO: Filip Jaworski, Jonasz Wis, Nikodem Mgłosiek, Jakub Hajdo, Hubert Hirschmann, Kacper Maciejasz, Eryk Sielewicz, Tomasz Mleczko, Dominik Szczygiełek, Patryk Zaleśny, Bartosz Solarz, Patryk Rabiasz, Ignacy Zelek.

SOKÓŁ STARY SĄCZ: Jan Jawor, Kamil Barnach, Patryk Jawor, Michał Wastag, Piotr Zarabski, Adam Orłowski, Karol Słowik, Piotr Górski, Maksymilian Drożdż, Kamil Buchman, Krystian Puchalski, Kacper Tudaj.

BORUSSIA LUKS SKRZYSZÓW: Maksymilian Słota, Kacper Król, Szymon Starzec, Xymena Raputa, Xawery Raputa, Jakub Ołpiński, Kacper Barnaś, Nicola Salawa, Patryk Witkowski.

Challenge futbolowej techniki – „Małopolski Messi”

W turnieju techniki futbolowej „Małopolski Messi”, podczas turnieju grupy F rozgrywanego 21 lipca w Wojniczu udział wzięło 46 zawodników. Oto czołówka klasyfikacji:

  1. Piotr Rojek (Belgia Pleśna) – 205 pkt (awans z konkursu powiatowego w Zbylitowskiej Górze)
  2. Kacper Król (Borussia LUKS Skrzyszów) – 151 pkt
  3. Xawery Raputa (Borussia LUKS Skrzyszów) – 135 pkt
  4. Weronika Kaim (MUKS Halny Kamienica) – 106 pkt
  5. Tomasz Mleczko (Elita Brzesko) – 63 pkt + 87 pkt w dogrywce
  6. Michał Wastag (Sokół Stary Sącz) – 63 pkt + 10 pkt w dogrywce.